Mesečni arhiv: junij 2018

SEZNAM ŠTUDENTOV IN ŠTUDENTK ZA USTNE IZPITE PRI RED. PROF. DR. ALOJZIJI ZUPAN SOSIČ

Dne: tor, 26. 6. 2018 , od 9.00 ure dalje, kabinet 217 A

 

PREDMET: Pripovedno besedilo

URA: 9.00

ŠTUDENTI IN ŠTUDENTKE:

Bremec, M.

Ilin, D.

Kotnik, A.

Šterk, T.

 

PREDMET: Sodobni slovenski roman, PK1

URA: 10.00

ŠTUDENTI IN ŠTUDENTKE:

Kryštufek. E.

Norčič, Z.

Šerifoski, A.

Žgajner, E.

 

PREDMET: Motivi in teme

URA: 11.00

ŠTUDENTI IN ŠTUDENTKE:

Eichlerova, K.

 

 

 

PREDMET: Sodobni slovenski roman

URA: 11.00

Dolžan, Š.

Hlačar, N.

Janežič, N.

Kerin, S.

Knez, M.

Krečič, J.

Mohorčič, T.

Pestotnik, L.

Plantan, A.

Šintler, A.

Zorko, M.

 

PREDMET: Sodobni slovenski roman – dvod.

URA: 15.00

Berden, K.

Čeč, T.

Ilin, D.

Pivc, D.

Sattler, L.

Semič, A.

Sovič, P. P.

Šinkovec, S.

Trogar, K.

Zajc, S,

 

 

 

 

Nova branja 2018/19: poziv mladim dramatičarkam in dramatikom

Dramatičarke in dramatike, stare do 30 let SNG Drama Ljubljana vabi k sodelovanju pri 6-mesečnem dramskem laboratoriju

Razvijali bomo kratka dramska besedila iz skupne izhodiščne teme in na koncu uprizorili gledališki omnibus novonastalih besedil.

Skupina piscev se bo na tedenskih srečanjih od oktobra do aprila najprej ogrela z odrskimi in pisnimi improvizacijami, nato filozofsko-sociološko in teatrološko razmišljala o dani temi, pisala, pisala, pisala, konstruktivno debatirala o nastajajočih dramah in ob dramaturških, lektorskih, režijskih in igralskih komentarjih pisala, pisala, pisala …

Mentorica: Simona Hamer. Prijavo, kratek življenjepis in dramsko besedilo ali daljši reprezentativni prizor pošljite do 15. septembra 2018 na simona.hamer@gmail.com. Na tem naslovu dobite tudi odgovore na morebitna vprašanja.

 

SEZNAM ŠTUDENTOV IN ŠTUDENTK ZA USTNE IZPITE PRI RED. PROF. DR. ALOJZIJI ZUPAN SOSIČ

Dne: tor, 26. 6. 2018 , od 9.00 ure dalje, kabinet 217 A

 

PREDMET: Pripovedno besedilo

URA: 9.00

ŠTUDENTI IN ŠTUDENTKE:

Bremec, M.

Ilin, D.

Kotnik, A.

Šterk, T.

 

PREDMET: Sodobni slovenski roman, PK1

URA: 10.00

ŠTUDENTI IN ŠTUDENTKE:

Kryštufek. E.

Norčič, Z.

Šerifoski, A.

Žgajner, E.

 

PREDMET: Motivi in teme

URA: 11.00

ŠTUDENTI IN ŠTUDENTKE:

Eichlerova, K.

 

 

 

PREDMET: Sodobni slovenski roman

URA: 11.00

Dolžan, Š.

Hlačar, N.

Janežič, N.

Kerin, S.

Knez, M.

Krečič, J.

Mohorčič, T.

Pestotnik, L.

Plantan, A.

Šintler, A.

Zorko, M.

 

 

 

 

 

POLETNI URNIK KNJIŽNICE ODDELKA ZA SLOVENISTIKO KNJIŽNICE ODDELKA ZA SLAVISTIKO

 

2.–13. 7.: pon., tor., čet., pet. od 7. do 15. ure,

sre. od 7. do 17. ure.

 

16.–31. 7.: pon., tor., čet., pet. od 9. do 14. ure,

sre. od 9. do 17. ure.

 

1.–15. 8.: zaprto zaradi kolektivnega dopusta.

 

  1. 8.–28. 9.: pon., tor., čet., pet. od 9. do 14. ure,

sre. od 9. do 17. ure.

 

Priporočamo vam, da si pravočasno izposodite in podaljšate študijsko gradivo. Gradivo, ki ga boste rezervirali preko Cobissa med 1. in 15. avgustom, bomo pripravili 16. avgusta. Na ta dan bomo tudi razdolžili gradivo, ki ga boste v času kolektivnega dopusta vrnili v knjižni nabiralnik (pritličje, pred sobo 37).

 

V Ljubljani, 19. junija 2018

Govorilne ure pri izr. prof. dr. A. Žbogar (21. 6.)

Obveščamo vas, da bodo jutrišnje govorilne ure pri izr. prof. dr. Alenki Žbogar potekale po vnaprej napovedanih in individualno dogovorjenih terminih, in to od 11h do 13h. Zaradi velikega zanimanja in povpraševanja po individualnih konzultacijah prosi, da se za termin za pogovor najavite vsaj teden dni vnaprej na njen fakultetni elektronski naslov.

Razpored izpitov 19. 6. 2018 pri prof. dr. Marku Juvanu

Razpored izpitov za 19. 6. 2018 pri prof. dr. Marku Juvanu, kabinet 209b

09.00–10:30
SL2 Teorija literarnega diskurza
1 Bilavčić Mateja
2 Fabjan Nuša
3 Hajdinjak Maja
4 Jošt Lucija
5 Simončič Nuša
6 Šinko Sara

10.30–11:15
PK2 Medbesedilnost (LT2)
1 Jurgele Kaja
2 Zalaznik Lina

PK2 Teorija literarnega diskurza (LT2)
1 Kodba Rok

Rezultati – KPK (Žbogar)

REZULTATI IZPITA IZ KOMPETENC PRI POUKU KNJIŽEVNOSTI

 

Vpisna št. Ocena Ocena vaj
18153070 odlično (10) opravil
18153273 prav dobro (8) opravil
18163377 prav dobro (8) opravil
18163435 zadostno (6) opravil
18163410 prav dobro (8) opravil

 

Vpisna št. Ocena
18163220 odlično (10)
18163066 odlično (10)
18163298 odlično (10)

Vpogled v izpit je možen ob predhodni najavi na moj fakultetni elektronski naslov. Želim vam uspešen študij in vas lepo pozdravljam, Alenka Žbogar
 

OBVESTILO “PRIJAVA IN ODJAVA OD IZPITOV (za študente 1. in 2. stopnje)”

V skladu z novim Statutom UL in Študijskim redom UL se je spremenil 18. člen PRAVILNIKA O IZPITNEM REDU FF, ki pravi:

Rok za prijavo na izpit ne sme biti daljši od treh tednov. Študent se lahko prijavi na izpit najkasneje 5 dni pred razpisanim rokom izpita. Študent je odgovoren za pravilno in popolno prijavo na izpit. Študent lahko opravlja izpit, če se je nanj pravočasno prijavil.

Študent se lahko odjavi od izpita najkasneje do poldneva (do 12h) dan pred izpitom.

 

V primeru, da ste obvestilo objavili že sami in je s tem prišlo do podvajanja, nam prosim, sporočite in bomo obvestilo,  ki je bilo objavljeno z naše strani, odstranili.

Lep pozdrav,

Marija

Rezultati pisnega izpita iz Didaktike književnosti (Žbogar)

REZULTATI PISNEGA IZPITA IZ DIDAKTIKE KNJIŽEVNOSTI

SL2 Didaktika književnosti – D P 2. letn.
Izpitni rok: 14.6.2018, 10:30, Predavalnica 2
Izvajalec: izr. prof. dr. Alenka  Žbogar
Pogoj redni in izredni študij

 

Vpisna št. Ocena Delna ocena
18163199 delna ocena pisno ZS zd (6),pisno LS nzd (4)
18153074 dobro (7) pisno LS zd (6)
18153343 delna ocena 9,pisno LS nzd (4)
18163252 prav dobro (9) pisno LS pdb (8)
18163263 prav dobro (8) pisno LS db (7)
18163265 prav dobro (9) pisno LS odl (10)
18163091 odlično (10) pisno LS odl (10)
18163555 delna ocena pisno ZS db (7),pisno LS nzd (5)
18163185 dobro (7) pisno LS zd (6)
18153223 ni opravil, nzd (4)
18153432 dobro (7) pisno LS pdb (8)
18163097 dobro (7)
18163220 dobro (7)
18163324 odlično (10) pisno LS odl (10)
18133064 prav dobro (8)
18163103 delna ocena pisno ZS 7,pisno LS nzd (4)
18163434 odlično (10) pisno LS odl (10)
18163298 prav dobro (9) pisno pdb (9)
18163110 zadostno (6)
18163236 odlično (10) pisno LS odl (10)

 

 

Predmet: SL2 Didaktika književnosti
Izpitni rok: 14.6.2018, 10:30, Predavalnica 2
Izvajalec: izr. prof. dr. Alenka  Žbogar
Pogoj redni in izredni študij

 

Vpisna št. Ocena Delna ocena
18173394 nezadostno (5)
18173457 ni opravil pisno LS nzd (4)
18173458 dobro (7) pisno LS zd (6)
70081001 odlično (10)
18173512 ni opravil pisno LS nzd (4)
18173172 ni opravil nzd (4)
18173214 ni opravil pisno LS nzd (4)
18173459 dobro (7) pisno LS db (7)
18173226 ni opravil pisno LS nzd (4)
18173355 ni opravil pisno LS nzd (3)
18173555 zadostno (6)
18173378 ni opravil pisno LS nzd (4)

Vpogled v pisne izpite je možen po dogovoru. V primeru, da bi želeli k izpitu znova pristopiti junija, pa se ne morete prijaviti, se na izpit najavite na alenka.zbogar@ff.uni-lj.si. Prijavila vas bom naknadno (individualno). Želim vam uspešen študij in vas lepo pozdravljam, Alenka Žbogar

 

Rezultati izpita iz didaktike slovenskega jezika, 12. 6. 2018

Rezultati izpita pri predmetu Didaktika slovenskega jezika za študentke, ki so predmet obiskovale v študijskem letu 2017/18, so navedeni v naslednjem zaporedju: vpisna številka, rezultat pisnega izpita (dosežene točke in odstotki), delna ocena pisnega izpita in KONČNA OCENA (tj. ob upoštevanju seminarja).

Rezultati za študentke, ki so predmet obiskovale v prejšnjih študijskih letih, so navedeni v naslednjem zaporedju: vpisna številka, rezultat pisnega izpita (dosežene točke in odstotki), delna ocena pisnega izpita. USTNI ZAGOVOR bo v ponedeljek, 18. junija, ob 9.30.

Lepo vas pozdravljam. Jerca Vogel

18163457: 35 točk (od 54) oz. 65 %; zadostno (6)
18163292: 45 točko (od 54) oz. 83 %; prav dobro (8), PRAV DOBRO (9)
18163113: 49 točk (od 54) oz. 91 %; prav dobro (9); ODLIČNO (10)
18163265: 47 točk (od 54) oz. 87 %; prav dobro (9); ODLIČNO (10)
18153265: 41 točk (od 54) oz. 76 %; dobro (7)
18143536: 36 točk (od 54) oz. 67 %; zadostno (6)
18153343: 50 točk (od 54) oz. 93 %; ODLIČNO (10)

Slovenska frazeologija – rezultati pisnega dela

Ustni del izpita:

– enodisciplinarni: v ponedeljek, 18. 6. 2018, ob 11h

– dvodisciplinarni (A-I) v ponedeljek, 18. 6. 2018, ob 15h

– dvodisciplinarni (J-Z) v torek, 19. 6. 2018, ob 11h

Rezultati pisnega dela: vpogled v ponedeljek ob 15h.

Enodisciplinarni:

Vpisna št. Ocena
18150295 6
18140038 6
18150298 7
18150379 8
18960344 6
18150381 6
18140308 8
18140309 9
18150386 9
18151194 5
18140311 7
18141051 5
18140306 7
18141289 5
18130568 5

 

Dvodisciplinarni:

Vpisna št. Ocena
18150160 6
18150024 9
18130812 8
18150392 8
18140878 7
18130594 9
18140503 9
18150167 7
18150168 7
18130556 8
18150134 7
18150173 7
18140258 7
18150175 8
18150273 6
18150310 7
18150185 5
18001438 5
18120139 5

Besedotvorje slovenskega knjižnega jezika, rezultati in razpored za ustni del

Ustno pri Andreji Žele

18140708 38 % (3)
18151074 75 % (7)

 

18150025 85 % (9)
18140179 70 % (7)
18850352 52 % (5)
18150401 66 % (7)

 

 

Ustno pri Andreji Žele v torek, 19. 6. 2018, ob 9. uri.

Ana Pestotnik

 

Erna Androjna
Katja Grum
Ema Kravanja

 

Ustno pri Saški Štumberger

18160039 96 % (10)
18151225 41 % (4)
18150488 49 % (4)
18160663 74 % (7)
18150402 67 % (7)
18160300 73 % (7)
18161158 80 % (8)
18150139 52 % (5)
18160265 89 % (9)
18160756 93 % (9)
18160607 97 % (10)
18160757 81 % (8)
18160303 84 % (8)
18160158 89 % (9)
18160159 84 % (8)
18160351 93 % (9)
18160180 93 % (9)
18160314 100 % (10)
18160307 80 % (8)
18151089 59 % (5)
18160288 80 % (8)
18150387 60 % (6)
18160290 84 % (8)

 

18161145 75 % (7)

 

Razpored za ustni del izpita

Torek, 19. 6. 2018, ob 9. uri.

1.      Ema Štarkl
2.      Anamarija Cemič
3.      Tajda Jerkič
4.      Ana Medved
5.      Lucija Mirkac

 

Ob 10. uri.

6.      Pia Oražem

 

7.      Polona Pirnat
8.      Urška Plesnik
9.      Ina Poteko
10.  Veronika Pucelj

 

Ob 11. uri.

11.  Ana Rakovec
12.  Klemen Sagadin
13.  Danijela Sitar
14.  Tamara Šterk
15.  Tea Turnšek
16.  Janja Zupančič

Ob 12. uri.

17.  Kaja Nakani
18.  Nina Strmole
19.  Katarina Špringer

 

20.  Sara Brcar

 

Ogled testov na govorilnih urah v petek, 22. 6., ob 10.00.

Saška Štumberger

 

Morfologija slovenskega knjižnega jezika, rezultati pisnega izpita in razpored za ustni del

 

Vpisna št Pisno
18170905 94 % (9)
18161149 74 % (6)
18160286 76 % (6)
18170334 82 % (7)
18170914 72 % (6)

 

 

18170337 87 % (8)
18170338 92 % (9)
18160777 89 % (9)
18150533   (S) 85 % (8)
18170175 92 % (9)
18170084 98 % (10)
18170085   (S) 99 % (10)
18170086 75 % (6)
18160296 komisija
18170343 90 % (9)
18170105 81 % (7)
18110494 82 % (7)
18170107 75 % (6)
18170108   (S) 81 % (7)
18160334 komisija
18170345 94 % (9)
18170110 88 % (8)
18170111 90 % (9)
18160045 89 % (9)
18170346   (S) 92 % (9)
18170210 88 % (8)
18171035 64 % (5)
18170273 81 % (7)
18170845 97 % (10)
18160266 86 % (8)
18170918 76 % (6)
18170100 94 % (9)
18170276 78 % (7)
18160203 79 % (7)
18170278 87 % (8)
18170458 70 % (6)
18170740 78 % (7)

 

Ustni del izpitov pred komisijo v petek, 15. 6. 2918, ob 10. uri.

Ustno v ponedeljek, 18. 6. 2018, ob 9. uri.

1.      Anuška Anderlič Zakonjšek
2.      Doris Jeretina
3.      Katarina Meglič
4.      Eva Oblakovič
5.      Klara Zevnik

 

6.      Anja Antloga
7.      Kaja Božnik
8.      Manca Cerar
9.      Katarina Černe
10.  Jan Černetič
11.  Nina Glavan
12.  Petruša Golja
13.  Lucija Karničar
14.  Ema Koncilija
15.  Jakob Kužnik

 

Ob 11. uri.

1.      Rebeka Kvas
2.      Polona Majdič
3.      Ana Medvešček
4.      Ela Mori
5.      Nina Oražem
6.      Amadeja Peršin
7.      Zala Podkrižnik
8.      Monika Podlogar
9.      Marija Poklukar
10.  Anja Ravnikar
11.  Miha Sever
12.  Donna Skoporc
13.  Janko Šali
14.  Klara Šebenik
15.  Nika Šušteršič
16.  Larisa Trdina
17.  Kaja Tržan
18.  Ana Ule
19.  Kana Vincek

 

Ogled testov na govorilnih urah v petek, 22. 6., ob 10.00.

Saška Štumberger

Razpis za MR pri izr. prof. dr. Urški Perenič

Razpis za MR pri izr. prof. dr. Urški Perenič
Spoštovani vsi in vse,  z veseljem sporočam, da sem bila 12. 6. uradno
potrjena za mentorico MR za 2018/19  (področje Literarnih ved). Zato
dovolite, da zainteresirane kandidate najprej povabim, da si preberejo
kratek program usposabljanja, ki sem ga za ta namen pripravila pred
časom, in jih seveda povabim, da se prijavijo na Razpis za nove mlade
raziskovalce na spletni strani Univerze v Ljubljani
(https://www.uni-lj.si/studij/mladi-raziskovalci/). Rok za prijavo je
22. junij. Lep pozdrav, Urška Perenič

 

Dodatne govorilne ure (Žbogar, 14. 6.)

Obveščam vas, da bom zaradi intenzivnega interesa študentov v tem tednu imela dodatne govorilne ure. Oglasite se lahko jutri, v četrtek, 14. 6., ob 11.30. Najdete me bodisi v kabinetu bodisi v tajništvu- V upanju, da se izpitno obdobje izteče čim manj stresno, vas lepo pozdravljam. Alenka Žbogar

Govorilne ure pri izr. prof. dr. Mateji Pezdirc Bartol

Govorilne ure pri izr. prof. dr. Mateji Pezdirc Bartol  bodo v izpitnem obdobju potekale: v četrtek, 21. 6., ob 11.00; v četrtek, 28. 6., ob 15.00 in v četrtek, 5. 7. ob 13.00. Vsi, ki nameravate v jesenskem roku diplomirati ali magistrirati pod mojim mentorstvom, prosim, da se še pred počitnicami oglasite, da se dogovorimo o nadaljnjem delu.

 

Izpiti pri prof. dr. E. Kržišnik

Slovenska frazeologija:

pisno 14. 6. 2018 ob 12h, pred. 15;

ustno od ponedeljka, 18. 6. 201, dalje – natančnejši razpored bo objavljen skupaj z rezultati pisnega dela.

 

Jezikovna norma in jezikovna kultura:

Dvopredmetni: petek, 15. 6. 2018, ob 11h

Enopredmetni: petek, 15. 6. 2018, ob 11.30h (A–K); ob 15h (P–Z).

 

Uvod v študij jezika: četrtek, 14. 6. 2018, ob 12.30h

 

Komisijski izpiti: v četrtek, 14. 6. 2018, ob 13h.

Ustni izpiti pri Morfologiji SKJ in Besedotvorju SKJ

Morfologija SKJ – komisijsko za študente, ki izpit opravljajo 4., 5. ali 6.

– v petek, 15. 6. 2018, ob 10. uri.

Morfologija SKJ

– v ponedeljek, 18. 6. 2018, ob 8. uri (6 študentov), ob 12. uri (ostali).

Besedotvorje SKJ

– pri Saški Štumberger v torek, 19. 6. 2018, ob 9. uri;

– pri Andreji Žele v torek, 19. 6. 2018, ob 12. uri.

SEZNAM ŠTUDENTOV IN ŠTUDENTK ZA USTNE IZPITE PRI RED. PROF. DR. ALOJZIJI ZUPAN SOSIČ

 

Dne: pet, 8. 6. 2018 , od 7.30 ure dalje, kabinet 217 A

 

PREDMET: Pripovedno besedilo

URA: 7.30

 

ŠTUDENTI IN ŠTUDENTKE:

Radoš, N.

Boštjančič, K.

Fabjan, N.

Jošt, L.

Ramdedović, M.

Rojc, L.

Simončič, N.

Sladič, Š.

Šinko, S.

Vidic, Z.

PREDMET: Literarna interpretacija

URA: 11.00

ŠTUDENTI IN ŠTUDENTKE:

Rajh, L.

Zupanc, A.

 

PREDMET: Sodobni slovenski roman, PK1

URA: 11.30

ŠTUDENTI IN ŠTUDENTKE:

Marinčič, M.

Ostrožnik, L.

Praznik, S.

Šerifoski, A.

 

 

PREDMET: Sodobni slovenski roman, dvod.

URA: 16.00

 

ŠTUDENTI IN ŠTUDENTKE:

Abazović, T.

Bele, N.

Gregorič, G.

Jakša, M.

Janež, J.

Jarc, A.

Klinkon, A.

Krajšek, A.

Lebinger, R.

Plut, J.

Rudič, K.

Skrbinšek, V.

 

 

 

 

  1. IV) PREDMET: Sodobni slovenski roman

URA: 18.30

Bizilj, K.

Bobnar, J.

Boršič, S.

Buh, A.

Ivančič, M.

Pahor, P.

Pernar, Š.

Rot, T.

Rupar, K.

Trifunović, D.

 

 

 

Nova slovnica

Vsi, ki se ukvarjate z raziskavami slovenske slovnice, poučevanjem slovničnih vsebin, razvojem metodologij in orodij, ki temeljijo na slovničnih podatkih, in vse ostale, ki vas tematika zanima, prijazno vabljeni, da se v sredo, 6. junija 2018, udeležite dogodka “Nova slovnica: viri in metode”. Dogodek bo potekal v Veliki dvorani IJS (Jamova cesta 39).

Namen dogodka je seznaniti strokovno javnost s cilji in trenutnimi rezultati projekta (ARRS J6-8256, http://slovnica.ijs.si/) ter opredeliti njihovo vrednost v luči primerljivih evropskih izkušenj ter nacionalnih prioritet in potreb. Projekt pripravlja odprto dostopne korpusne baze slovničnih podatkov, ki bodo na voljo za izdelavo jezikovnotehnoloških orodij in aplikacij za slovenski jezik, kot tudi empirično zasnovane slovnice slovenskega jezika. Še zlasti lepo torej vabljeni vsi, ki bi takšne podatke pri svojem delu potrebovali in uporabljali.

Program predavanj je sledeč:

10:00-11:00: Amália Mendez (Centro de Linguística da Universidade de Lisboa): ‘Comprehensive Grammar of the Portuguese language: Lessons Learned’
11:00-11:30: Kaja Dobrovoljc in Jaka Čibej (Fakulteta za računalništvo in informatiko UL & Inštitut Jožef Stefan): ‘Priprava virov za oblikoslovne analize standardne slovenščine’
11:30-12:00: Polona Gantar (Filozofska fakulteta UL): ‘Jezikoslovna podpora pri izdelavi semantičnih tehnologij’
12:00-12:30: Marko Robnik Šikonja (Fakulteta za računalništvo in informatiko UL): ‘Tehnologije za razvoj jezikovnih virov in metod’
12:30-13:00: vprašanja in razprava
13:00-14:00: odmor za kosilo (menza IJS)
14:00-15:00: Kozma Ahačič (ISJFR ZRC SAZU), Irena Krapš Vodopivec (Škofijska gimnazija Vipava), Simon Krek (Inštitut Jožef Stefan), Marko Stabej (Filozofska fakulteta UL) in Rok Žaucer (Univerza v Novi Gorici): ‘Nova slovnica: Kje smo in kam gremo?’ (panelna razprava, moderiranje Špela A. Holdt)

Govorilne ure pri izr. prof. dr. H. Tivadar v ponedeljek, 4. 6. 2018, in med izpitnim obdobjem

Govorilne ure se bodo v ponedeljek, 4. 6. 2018, začele eno uro prej, in sicer ob 12. uri v kabinetu na Tobačni (2. nadstropje). Med izpitnim obdobjem pa bodo govorilne ure kot po navadi v zadnjih letih samo ob četrtkih, ob 12.30, v kabinetu 536 c, in sicer vse do 23. 7. 2018. V avgustu (po kolektivnem dopustu FF) bodo govorilne ure po vnaprejšnjem dogovoru po e-pošti.

S spoštovanjem, izr. prof. dr. H. Tivadar